Tervetuloa
Suomen118 -palveluun

Kirjaudu sisään

Voit muokata tietojasi kirjautumalla palveluun. Osa lisäpalveluista on vain kirjautuneille käyttäjille.

Kirjaudu sisään

Unohtuiko salasana?

Tarkista yritystietosi

Festarit ja tapahtumat

Linkit  Taide ja kulttuuri   Festarit ja tapahtumat  
Alandia Jazz  -  http://www.alandiajazz.aland.fi/
Ankkarock  -  https://ankkarock.fi/
Athenis Finlandiae  -  http://www.athenisfinlandiae.com/cgi-sys/suspendedpage.cgi
 
Uusi leppoisa kulttuuritapahtuma, jossa yhdistyvät elävän latinan kurssit ja yleisöluennot sekä konsertit ja oheisohjelmat. Tapahtuma-aika 14.-16.8.2008, paikkana Jyväskylä.
Aukustirock  -  https://www.aukusti.fi/
 
Festaritapahtuma Jalasjärvellä
Down By The Laituri  -  https://www.dbtl.fi/
Elojazz & Blues  -  https://www.elojazz.com/
Festarit.com  -  https://www.hugedomains.com/domain_profile.cfm?d=festarit&e=com
Festarit.fi  -  https://www.meteli.net/
Festarit.net  -  http://www.festarit.net/
Festarit.org  -  http://www.festarit.org/
 
Suomen ja Euroopan festivaalit yhdellä silmäyksellä. Haku esimerkiksi kalenterista tai kartalta.
Himos Festival  -  https://himosjuhannus.fi/
Hotelli Savonsolmu Beach & Blues Party  -  https://www.savonsolmublues.com/
Jyväskylä Summerjazz  -  http://www.co.jyu.fi/summerjazz
Jörisrock  -  http://dfltweb1.onamae.com/
Kaustinen Folk Music Festival  -  https://kaustinen.net/
Keitele Jazz  -  http://keitelejazz.fi/
Kihaus Folk Music Festival  -  https://www.kihaus.fi/
Kokkola Rock Festival 1-2.8.2008  -  http://kokkolarock.fi/
Koneisto  -  http://koneisto.com/
Kouvola Dixie  -  http://www.scanfest.fi/
Kuopion Viinijuhlat  -  https://kuopiowinefestival.fi/
Kuopiorock  -  https://kuopiorock.fi/
Lux Musicae  -  https://luxmusicae.com/
Maailma Kylässä  -  https://www.maailmakylassa.fi/
Maata Näkyvissä Gospel Festival  -  https://maatanakyvissa.fi/
Myötätuulirock Vantaa  -  http://www.myotatuulirock.fi/
Nummirock  -  https://www.nummirock.fi/
Nummirock  -  https://www.nummirock.fi/
 
Metallifestivaali
Open minds, open borders  -  http://1984.fi/
 
Ensimmäinen Open minds, open borders ilmaisfestari järjestetään Kaisaniemen puistossa ja ravintola Kaisaniemessä 6.8.2005 klo 12-20. Iltabileet ravintola Kaisaniemessä (Kaisaniementie 6) klo 20-04, liput 5/8€.
Oulun Yöt Kaupunkifestivaali  -  http://www.oulunyot.com/
Pori Jazz  -  https://porijazz.fi/fi/
Provinssirock  -  https://www.provinssi.fi/
Puistoblues  -  https://puistoblues.fi/
Rauma Blues  -  http://www.raumablues.com/
Raumanmeren Juhannus  -  http://www.raumanmerenjuhannus.com/
RMC Oy tapahtumapalvelut  -  https://rmcoy.fi/
 
Valoa. Ääntä. Kuvaa. Huipputekniikkaa ja asiantuntevaa palvelua. Ota yhteyttä. Tehdään tapahtumastasi entistäkin isompi elämys.
Ruisrock  -  https://ruisrock.fi/
Räyhärock  -  https://www.rayharock.com/
Satahäme Soi  -  https://satahamesoi.fi/
Seikkisrock  -  http://www.seikkisrock.net/
Tammerfest  -  https://tammerfest.net/
Tangomarkkinat  -  https://www.tangomarkkinat.fi/
Turku Jazz  -  http://www.turkujazz.fi/
Tuska  -  https://www.tuska.fi/
Vanhan Paukun Festivaali, Lapua  -  http://www.google.com/
 
Music Festival in Lapua, Finland - Musikfestival i Lappo
Waasa Blues  -  http://www.waasablues.com/
Yläkaupungin Yö  -  http://www.co.jyu.fi/ylakaupunginyo